Metoda Ludmily Mojžíšové v léčbě některých druhů ženské sterility

Ucelený výukový text představuje metodu Ludmily Mojžíšové v léčbě některých druhů ženské sterility. Popisuje indikace metody, pravidla mobilizací žeber, vyšetření žeber a oblast lumbosakrální páteře. Dále je práce rozšířena i o základní vyšetření hlubokého stabilizačního systému. Hlavní důraz je pak kladen na postup terapie, a to na specifické i nespecifické mobilizace jednotlivých žeber, lumbosakrální oblasti a kyčelních kloubů. Další zásadní částí je ucelené cvičení dle Ludmily Mojžíšové doplněné o moderní poznatky medicíny.

Klíčová slova: metoda Ludmily Mojžíšové; funkční sterilita; mobilizace žeber

autor: Rita Firýtová | publikováno: 18.7.2018 | poslední úpravy: 6.5.2020
citace: Firýtová Rita: Metoda Ludmily Mojžíšové v léčbě některých druhů ženské sterility. Výukový portál Fakulty zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni [online] 18.7.2018, poslední aktualizace 6.5.2020 [cit. 2024-04-26] Dostupný z WWW: <http://mefanet.fzs.zcu.cz/clanky.php?aid=41>. ISSN 2570-5423.