Laboratorní vyšetření u onemocnění trávicího traktu

Laboratorní vyšetření je u onemocnění trávicího traktu z velké části nahrazeno endoskopickými a zobrazovacími metodami, přesto má však stále svůj význam. Seznamte se s nejdůležitějšími laboratorními metodami, užívanými v gastroenterologie v současnosti.

Klíčová slova: trávicí trakt, laboratorní vyšetření

autor: Jaroslav Racek | publikováno: 20.6.2017 | poslední úpravy: 20.6.2017
citace: Racek Jaroslav: Laboratorní vyšetření u onemocnění trávicího traktu. Výukový portál Fakulty zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni [online] 20.6.2017, poslední aktualizace 20.6.2017 [cit. 2017-09-26] Dostupný z WWW: <http://mefanet.fzs.zcu.cz/clanky.php?aid=27>. ISSN 2570-5423.