Funkční zkoušky ledvin

Laboratorní vyšetření má zásadní význam pro posouzení funkce ledvin (glomerulární filtrace i funkce tubulů). Vyšetření proteinurie, albuminurie a hematurie umožní zachytit onemocnění ledvin v počátečních stadiích. Konečně u pacientů se selháním ledvin umožňuje laboratorní vyšetření odhalit metabolické odchylky a adekvátně je pak léčit.

html Ledviny Otevřít - LedvinyOtevřít v novém okně - Ledviny 10.5.2017 41.79 MB uživatel na příslušné fakultě Creative Commons License

Klíčová slova: proteinurie, albuminurie, hematurie

autor: Jaroslav Racek | publikováno: 10.5.2017 | poslední úpravy: 10.5.2017
citace: Racek Jaroslav: Funkční zkoušky ledvin. Výukový portál Fakulty zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni [online] 10.5.2017, poslední aktualizace 10.5.2017 [cit. 2017-09-26] Dostupný z WWW: <http://mefanet.fzs.zcu.cz/clanky.php?aid=21>. ISSN 2570-5423.