Kognitivní rehabilitace u klientů po poškození mozku z pohledu ergoterapie

Kognitivní rehabilitace u klientů  po poškození mozku z pohledu ergoterapie

Poškození mozku zanechává dlouhodobé nebo trvalé následky. Výzkum posledních desetiletí ukázal nutnost spojení senzomotorické rehabilitace s rehabilitací kognitivní. Poznatky o neuroplasticitě změnily pohled na terapii senzomotorických a kognitivních funkcí. Kognitivní rehabilitace je důležitou součástí komplexní rehabilitační péče, pomáhá znovuzařazení do běžného života a k obnově schopností snížených onemocněním. Ergoterapie pracuje s poruchami kognitivních funkcí nejčastěji v kontextu provádění všedních denních aktivit.

Klíčová slova: Kognitivní rehabilitace, kognitivní funkce, ergoterapie, všední denní aktivity, Happyneuron

autor: Ilona Zahradnická | publikováno: 2.3.2017 | poslední úpravy: 2.3.2017
citace: Zahradnická Ilona: Kognitivní rehabilitace u klientů po poškození mozku z pohledu ergoterapie. Výukový portál Fakulty zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni [online] 2.3.2017, poslední aktualizace 2.3.2017 [cit. 2024-04-25] Dostupný z WWW: <http://mefanet.fzs.zcu.cz/clanky.php?aid=11>. ISSN 2570-5423.