Informace o 1. autorovi článku z databáze:
MUDr. Lukáš Bolek, Ph.D.
bolekl(at)fzs.zcu.cz
DFZS
Fakulta zdravotnických studií ZČU
telefon: 420 377633777
adresa: Tylova 59
30614 Plzeň

Elektrokardiografie

Elektrokardiografie sleduje elektrické projevy srdeční činnosti a je na celém světě uznávaný a více než sto let klinicky prověřený nástroj k diagnostice poruch srdečního rytmu a diagnostice patologie srdečního svalu.

pdf Elektrokardiografie Stáhnout - ElektrokardiografieOtevřít v novém okně - Elektrokardiografie 24.2.2020 2.44 MB uživatel na příslušné fakultě Creative Commons License

Klíčová slova: Elektrokardiografie

4-D hodnocení:

Skripta a návody
Edukační weby a atlasy
Digitální video
Prezentace a animace
Obrazový materiál – kasuistiky
E-learningové kurzy (LMS)
result
Recenzováno
informace

Skripta Fyzikální a technické základy elektrokardiografie jsou určena především pro studenty bakalářského studia a jako doplňující i pro studenty navazujícího magisterského studia. Popisují přehledně základy problematiky elektrografie v kontextu potřeb výuky nelékařů. Inovativně a srozumitelně vysvětluje fyzikální základy měření napětí a měření EKG. Text je zpracován velice přehledně, jasně a srozumitelně, ilustrace doplňují informace v textu.

Garant

Mgr. Kateřina Ratislavová, Ph.D.
KOS, FZS ZČU
e-mail: ratislav(at)kos.zcu.cz

Recenzenti

MUDr. Jiří Růžicka, Ph.D.
Biofyzikální ústav, LF UK v Plzni
telefon: 604417217
e-mail: jiri.ruzicka(at)lfp.cuni.cz

PhDr., Mgr. Jitka Krocová
FZS, ZČU
telefon: 605827678
e-mail: krocovaj(at)kos.zcu.cz

Základní úroveň
Pokročilá úroveň
Specializační úroveň
Komplexní úroveň

Student – student bakalářského nebo magisterského stupně
Absolvent – absolvent bakalářského nebo magisterského stupně

Ohodnoťte
jako první tento článek!
hodnotit

autor: Lukáš Bolek, a tým pracovníků Ústavu biofyziky LF v Plzni | publikováno: 11.3.2020 | poslední úpravy: 11.3.2020
citace: Bolek Lukáš, a tým pracovníků Ústavu biofyziky LF v Plzni: Elektrokardiografie. Výukový portál Fakulty zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni [online] 11.3.2020, poslední aktualizace 11.3.2020 [cit. 2020-04-09] Dostupný z WWW: <http://mefanet.fzs.zcu.cz/clanky.php?aid=80>. ISSN 2570-5423.