Projekt MEFANET (MEdical FAculties Educational NETwork)

Péče o muslimského pacienta v Evropě – hlavní problematika

Péče o muslimského pacienta v Evropě – hlavní problematika

Přednáška má sloužit k orientaci lékařů a nelékařům zdravotnických profesí, aby nedocházelo při péči o muslimského pacienta k nedorozuměním, urážce jeho náboženského cítění či dokonce k právním postihům zdravotníka.
Předpisy jsou striktní a provázejí muslima po celý život. Velmi důležitým faktorem při poskytování zdravotnické péče je přístup zdravotníka k pacientovi, navázání vztahu vzájemné důvěry a tolerance.


 

Odkaz na namluvenou anglickou verzi materiálu - https://mefanet.fzs.zcu.cz/articles.php?aid=37

 

Přílohy:
Příloha   Datum Velikost Přístupnost [?] Klinicky citlivé [?] Licence
pdf Péče o muslimského pacienta v Evropě – hlavní problematika Stáhnout - Péče o muslimského pacienta v Evropě – hlavní problematikaOtevřít v novém okně - Péče o muslimského pacienta v Evropě – hlavní problematika 17.4.2018 413.54 KB uživatel na příslušné fakultě Creative Commons License

Klíčová slova: muslimský pacient


Creative Commons LicenseObsah článku podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko
autor: Marcel Hájek | publikováno: 17.4.2018 | poslední úpravy: 17.4.2018
citace: Hájek Marcel: Péče o muslimského pacienta v Evropě – hlavní problematika. Výukový portál Fakulty zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni [online] 17.4.2018, poslední aktualizace 17.4.2018 [cit. 2024-05-25] Dostupný z WWW: <http://mefanet.fzs.zcu.cz/clanky.php?aid=36>. ISSN 2570-5423.