Laboratorní diagnostika infarktu myokardu

Náhlá srdeční smrt je přirozená smrt ze srdeční příčiny, která nastává do jedné hodiny od vzniku příznaků.Nejčastěji se jedná o infarkt myokardu spojený s maligní poruchou srdečního rytmu. Zde pacientovi nedokážeme pomoci. Akutní infarkt myokardu a nestabilní angýna pektoris jsou další dvě akutní formy ICHS, u nichž již můžeme diagnosticky a léčebně zasáhnout.

html Infarkt myokardu Otevřít - Infarkt myokarduOtevřít v novém okně - Infarkt myokardu 16.6.2017 12.76 MB uživatel na příslušné fakultě Creative Commons License

Klíčová slova: Infarkt myokardu

autor: Roman Cibulka | publikováno: 19.6.2017 | poslední úpravy: 19.6.2017
citace: Cibulka Roman: Laboratorní diagnostika infarktu myokardu. Výukový portál Fakulty zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni [online] 19.6.2017, poslední aktualizace 19.6.2017 [cit. 2017-09-26] Dostupný z WWW: <http://mefanet.fzs.zcu.cz/clanky.php?aid=26>. ISSN 2570-5423.