Nádorová onemocnění jater

Zhoubných nádorů jater, ať již vznikají přímo v játrech (primární nádory jater), nebo se do jater šíří metastaticky- sekundární nárory jater- u nás i celosvětově přibývá. Primární nádory vznikají následkem rozšíření hepatitidy B a C a dále díky jaterní cirhóze, která vzniká při tomto infekčnímu onemocnění ale i u abuzu alkoholu. Možnost radikální léčby karcinomu je jen u počínajících fází tohoto onemocnění.

pdf Nádorová onemocnění jater Stáhnout - Nádorová onemocnění jaterOtevřít v novém okně - Nádorová onemocnění jater 20.3.2018 501.9 KB uživatel na příslušné fakultě Creative Commons License

Klíčová slova: Nádorová onemocnění jater

autor: Luboš Holubec | pracoviště: Katedra záchranářství a technických oborů (KAZ) | publikováno: 2.2.2018 | poslední úpravy: 21.5.2020
citace: Holubec Luboš: Nádorová onemocnění jater. Výukový portál Fakulty zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni [online] 2.2.2018, poslední aktualizace 21.5.2020 [cit. 2024-04-24] Dostupný z WWW: <http://mefanet.fzs.zcu.cz/clanky.php?aid=34>. ISSN 2570-5423.