Ošetřovatelská péče o seniory

Materiál objasňuje základní pojmy oboru geriatrie, gerontologie, objasní biologické, psychické, sociální i jiné změny v séniu, specifikují přístup k problémovému chování starých a chronicky nemocných, analyzují potřeby geriatrického nemocného, navrhnou specifické testy k posouzení stavu a vyvodí správný přístup a ošetřování nemocných s typickými chorobami stáří.

Klíčová slova: AGEISMUS, AGRESE, AKTIVIZAČNÍ TECHNIKY, ALZHEIMEROVA CHOROBA, ARTETERAPIE, ADL TEST, CÉVNÍ MOZKOVÁ PŘÍHODA

autor: Lenka Kroupová, Mgr. Fremrová Vladimíra | publikováno: 7.3.2017 | poslední úpravy: 20.3.2017
citace: Kroupová Lenka, Mgr. Fremrová Vladimíra: Ošetřovatelská péče o seniory. Výukový portál Fakulty zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni [online] 7.3.2017, poslední aktualizace 20.3.2017 [cit. 2024-04-26] Dostupný z WWW: <http://mefanet.fzs.zcu.cz/clanky.php?aid=13>. ISSN 2570-5423.