Fyzikální a technické základy elektrokardiografie

Materiál je zaměřený na fyzikální a technické základy elektrografie pro studenty prvních ročníků zdravotnických a lékařských fakult. Zabývá se stručným zopakováním principů měření napětí, popisuje převodní systém srdeční a jeho elektrické projevy. Následují text se zabývá podstatou snímání EKG a přístroji k tomu určenými, popisem srdečních svodů a EKG křivky. V závěru je pak zmíněna elektrická osa srdeční a její stanovení.

Klíčová slova: Elektrografie, EKG, srdeční svod

autor: Lukáš Bolek, Ing. Junek Tomáš | publikováno: 29.11.2019 | poslední úpravy: 29.11.2019
citace: Bolek Lukáš, Ing. Junek Tomáš: Fyzikální a technické základy elektrokardiografie. Výukový portál Fakulty zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni [online] 29.11.2019, poslední aktualizace 29.11.2019 [cit. 2020-01-18] Dostupný z WWW: <http://mefanet.fzs.zcu.cz/clanky.php?aid=73>. ISSN 2570-5423.