Krevní skupiny

Kdy se využívá znalosti krevních skupin? V praxi – při transfuzi krve = určení slučitelnosti krve dárce a příjemce. V teorii pak pro úspěšné složení zkoušky z fyziologie. Potřebuji znát svou krevní skupinu? Ano i ne. Jak získám svoji krevní skupinu? Zdědíte ji po rodičích. Podle čeho se krevní skupina určuje? Podle antigenů přítomných na membráně erytrocytů. Co je to antigen? Je látka, která vyvolá vznik protilátky.

pdf Krevní skupiny Stáhnout - Krevní skupinyOtevřít v novém okně - Krevní skupiny 24.3.2021 1.47 MB uživatel na příslušné fakultě Creative Commons License

Klíčová slova: Krevní skupiny, Antigen

autor: Eliška Mistrová | publikováno: 29.11.2019 | poslední úpravy: 29.11.2019
citace: Mistrová Eliška: Krevní skupiny. Výukový portál Fakulty zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni [online] 29.11.2019, poslední aktualizace 29.11.2019 [cit. 2024-04-25] Dostupný z WWW: <http://mefanet.fzs.zcu.cz/clanky.php?aid=72>. ISSN 2570-5423.