Klinická propedeutika v chirurgických a interních oborech

Cílem studijní opory je poskytnout studentům ucelené informace o zdravotním stavu pacienta a o moderních diagnostických a vyšetřovacích metodách v klinických oborech medicíny. Umožňuje získat manuální zručnost a techniku fyzikálního vyšetření, posoudit zdravotní stav jedince, ovlivnit postoje pacienta k vlastnímu zdraví. Umět monitorovat stav pacienta po diagnostických vyšetřeních a předvídat možné komplikace a poskytnout první pomoc při akutním stavu.

Klíčová slova: Zdravotnický záchranář

autor: Luboš Holubec | publikováno: 9.2.2017 | poslední úpravy: 21.2.2017
citace: Holubec Luboš: Klinická propedeutika v chirurgických a interních oborech. Výukový portál Fakulty zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni [online] 9.2.2017, poslední aktualizace 21.2.2017 [cit. 2024-04-19] Dostupný z WWW: <http://mefanet.fzs.zcu.cz/clanky.php?aid=4>. ISSN 2570-5423.

Komentáře a diskuse

Vložit nový příspěvek: