Informace o 1. autorovi článku z databáze:
Mgr.et Mgr. Václav Beránek
vberanek(at)kaz.zcu.cz
Katedra záchranářství a technických oborů (KAZ)
Fakulta zdravotnických studií (FZS)
Tylova 59
Fakulta zdravotnických studií (FZS)
telefon: 420 377 633 811
adresa: Tylova 59
30614 Plzeň

Veřejné zdravotnictví

Náplní studijního textu je bližší seznámení s problematikou oboru veřejné zdravotnictví – jeho historie a vývoj, hlavní představitelé, současné pojetí a význam, pojem zdraví a nemoc jako bio psycho sociální kategorie – determinanty zdraví, nejčastější příčiny nemocí, handicap a jeho prevence, podpora zdraví, prevence v péči o zdraví – dispenzarizace, primární, sekundární, terciární prevence, Světová zdravotnická organizace. Heslovitá struktura textu umožňuje, aby čtenář získal základní přehled důležitých pojmů.

pdf Veřejné zdravotnictví Stáhnout - Veřejné zdravotnictvíOtevřít v novém okně - Veřejné zdravotnictví 16.5.2019 531.05 KB uživatel vzdělávací sítě MEFANET Creative Commons License

Klíčová slova: Veřejné zdravotnictví, pojištění, Světová zdravotnická organizace

4-D hodnocení:

Skripta a návody
Edukační weby a atlasy
Digitální video
Prezentace a animace
Obrazový materiál – kasuistiky
E-learningové kurzy (LMS)
result
Recenzováno
informace

Materiál je vhodný pro podporu výuky veřejného zdravotnictví u všech oborů FZS i mimo ni. Je určen nejen všem studentům, kteří mají zájem o rozšíření svých znalostí v oblasti veřejného zdravotnictví, ale i pedagogům, kteří materiál mohou využít jako oporu pro tvorbu přednášek. Dovolím si zopakovat, že se jedná o velmi aktuální a zdařilý počin, který má své místo na úložišti Mefanet.

Garant

Mgr. Kateřina Ratislavová, Ph.D.
KOS, FZS ZČU
e-mail: ratislav(at)kos.zcu.cz

Recenzenti

Mgr. Lukáš Martinek, Ph.D.
Fakulta zdravotnických studií, Západočeská univerzita v Plzni
e-mail: martinek(at)kaz.zcu.cz

PaedDr. Milan Vít
Jeřabinová 96/III, SŠ Rokycany
telefon: 774292887
e-mail: milan.vit.robin(at)centrum.cz

Základní úroveň
Pokročilá úroveň
Specializační úroveň
Komplexní úroveň

Student – student bakalářského nebo magisterského stupně
Absolvent – absolvent bakalářského nebo magisterského stupně

Ohodnoťte
jako první tento článek!
hodnotit

autor: Václav Beránek | publikováno: 4.12.2018 | poslední úpravy: 21.5.2020
citace: Beránek Václav: Veřejné zdravotnictví. Výukový portál Fakulty zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni [online] 4.12.2018, poslední aktualizace 21.5.2020 [cit. 2024-04-18] Dostupný z WWW: <http://mefanet.fzs.zcu.cz/clanky.php?aid=38>. ISSN 2570-5423.